Yeni Şafak AYM Üyelerini Açık Açık Hedef Gösterdi

Yargıtay 3. Dairesi’nin, Can Atalay’a ilişkin ‘hak ihlali’ kararı veren Anayasa Mahkemesi (AYM) ile yaşadığı gerilim ve Türkiye’nin içine düştüğü hukuk krizi artarak sürüyor. Herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne diyeceğini merak ederken Erdoğan da Yargıtay’dan yana tavır koymuştu. Yargıtay, AYM’nin aldığı kararı tanımayıp ardından karara imza atan üyeler için suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı. Hukukçular ve siyasiler Yargıtay’ı siyasallaşmak üzerinden eleştirirken iktidara yakın Yeni Şafak gazetesinden skandal bir paylaşım geldi.

Yeni Şafak, 9 Anayasa Mahkemesi üyesinin fotoğraflarını yayınlarken, paylaşımına “FETÖ ve PKK’ya kapı açtılar” notu düşerek hedef gösterdi. Yeni Şafak’ın bu paylaşımına sosyal medya üzerinden tepkiler yükselirken, geçmişte yaşanan Danıştay saldırısı hatırlatmaları yapıldı.

VAKİT GAZETESİ HEDEF GÖSTERDİ, DANIŞTAY ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ

Yeni Şafak gazetesinin Anayasa Mahkemesi üyelerini fotoğraflarını basarak hedef göstermesi, 2006 yılında Vakit gazetesinin (şimdiki adı Yeni Akit) Danıştay üyelerinin fotoğraflarını manşetten vererek hedef göstermesini akıllara getirdi. Vakit’in manşetinden bir süre sonra Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, Alparslan Arslan isimli avukatın silahlı saldırısında yaşamını yitirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx