Steam’de Haftanın En Çok Satanları Belli Oldu: Dayak Başlasın!

Yeni çıkanlar, haftalar sonra tekrar yükselenler derken bu hafta oyun dünyası fazlasıyla hareketli. Gelin Steam verilerinden yola çıkarak tüm dünyadaki oyuncuların alışkanlıklarının nabzını birlikte tutalım.

1. Listenin ilk sırası malumunuz.

Hayatına bir Half-Life modu olarak başlayan Counter-Strike’ın ilk geliştiricileri olayın buraya geleceğini tahmin edebilirler miydi acaba? Aylardır listenin tepesini parsellemiş olan oyun yalnızca global değil, bölgesel listelerin neredeyse tamamında da lider.

2. Street Fighter 6 bir geldi pir geldi!

Köklü seri nihayet yeni oyunu ile karşımızda ve görünüşe göre onu çok özlemişiz! Capcom’un oyuncular ve eleştirmenlerden yüksek puanlar alan yapımı neredeyse çıkar çıkmaz 1 milyon satış barajını da yıkıp geçmişti.

3. Yine biz hariç herkesin sahip olduğu Steam Deck’te sıra.

Tüm Steam kütüphanesini ellerimizin arasına bırakan Steam Deck hiç tartışmasız Valve’ın bu zamana kadarki en başarılı donanımı oldu. Listenin ilk beşini ise henüz hiç terk etmiş değil.

4. Naraka: Bladepoint ise listenin dördüncü sırasında.

Battle royale türüne farklı bir soluk getiren oyunumuz tamamen yakın dövüşe odaklanıyor. Farklı dövüş tarzlarına ve yeteneklere sahip karakterlerimizle düşmanların üstesinden gelirken akıcı dövüş sistemi de takdir topluyor.

5. PUBG: Battlegrounds ise türün bayrağını taşımaya devam eden yapımlardan.

Battle royale türünün önemli temsilcilerinden PUBG: Battlegrounds oynaması tamamen ücretsiz sisteme geçtikten sonra oyuncu sayısını ciddi manada yükseltti. Ülkemizde de popüler olan oyun global listede ise bu hafta beşinci sırada.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Destiny 2

  • Call of Duty: Modern Warfare II

  • Red Dead Redemption 2

  • Outlast Trials

  • Apex Legends

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir