Makyaj çantasının olmazsa olmazları! Bu ürünleri yanınızda taşıyın

Makyaj çantanızın boyutu çantanızın boyutuyla orantılı olmalıdır. Büyük çantalardan veya bez çantalardan hoşlanıyorsanız, büyük bir kozmetik çantasına sahip olabilirsiniz.

İdeal olarak iki makyaj çantanız olmalıdır. Biri günlük kullanım için, diğeri seyahat için. İster yaz ister kış olsun, güneş koruyucu kullanmak önemlidir. Cilt bakım rutininizin son adımı olarak her gün yüzünüze, boynunuza ve ellerinize uygulamalısınız.

Güneş koruyucuyu 2-3 saatte bir yeniden uygulamanız gerekir. Yani halihazırda makyaj yapıyorsanız makyajınızın üzerine sıkılabilen sprey güneş koruyucuyu tercih edebilirsiniz.

Seyahat boyutunda bir ürün seçin, böylece onu makyaj çantanıza koymanız daha kolay olur. Makyajınıza rötuş yapmak için hafif, doğal görünümlü bir kapatıcı gerekir. İyi bir kapatıcınız olduğu sürece fondöteninizi yanınızda getirmenize gerek yok.

Üründen çok az miktarda uygulayarak ve fırçayla dağıtarak makyajınıza rötuş yapmanız yeterli olacaktır.

Yüz spreyi en iyi cilt canlandırıcıdır; Sıcak güneşli bir günde, egzersiz seansınızdan sonra veya ofiste yoğun bir günün ortasında tazeleyici ve serinletici bir etki için yüzünüze püskürtün. Üstelik yüz spreyleri cilde anında nem sağlar ve tek bir sprey makyajınızı bozmaz.

Siyah, güvenilir bir maskara, makyaj çantanızın vazgeçilmez bir tamamlayıcısıdır. Hiçbir şey kirpiklerinize iyi bir maskara kadar ışıltılı, parlak bir görünüm vermez.

En sevdiğiniz rujunuz olmadan evden asla çıkamazsınız. Dışarıda olduğunuzda, özellikle yemek yedikten veya içtikten sonra rujunuzun çıkabilir. Bu nedenle vazgeçilmez rujunuz her zaman yanınızda olmalıdır.

Dışarıda geçen uzun bir günün ardından yüzünüze biraz renk katmak isteyebilirsiniz. İster likit ister toz allık seçin, makyaj çantanıza sığacak kadar küçük boyutlu bir allık getirdiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx