Kızının bebeğinin babası olduğu ortaya çıkan sanığa 65 yıl hapis

Ankara’da yaşayan B.D.’ye (49) bugün 23 yaşında olan kızı M.D.’ye 15 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğu ve hamile bıraktığı gerekçesiyle açılan davada karar verildi. B.D., ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 64 yıl 1 ay 15 gün, ‘Tehdit’ suçundan ise 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

DHA’nın haberine göre su tesisatçısı B.D., 2015 yılında 15 yaşında olan kızı M.D.’ye cinsel istismarda bulundu. B.D. ‘Bu olayı annene söylersen seni de ağabeyini de öldürürüm’ diyerek kızını tehdit etti. Olaydan sonra hamile kalan M.D., kilo alması ve annesinin durumu fark etmesi üzerine erkek arkadaşından hamile kaldığını söyledi. M.D. ailesi ile birlikte özel bir kliniğe giderek bebeği aldırdı.

BİR YIL SONRA YİNE HAMİLE KALDI

Ancak M.D., 2016 yılında da babasının cinsel istismarı nedeniyle hamile kaldı. Kız çocuğu dünyaya getiren M.D., doğumdan hemen sonra bebeğini evlatlık verdi. 4 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan M.D., 2019 yılında durumu annesine anlattı. Anne ve kızının şikayeti üzerine gözaltına alınan B.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Baba B.D. hakkında, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 42 yıl, ‘Tehdit’ suçundan ise 3,5 yıla kadar olmak üzere toplam 45,5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlanarak dava açıldı. Ankara 11’inci ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen yıl 1 Ekim’de görülen davanın 4’üncü duruşmasında yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Yargılama aşamasında, 2016 yılında dünyaya gelen kız çocuğunun B.D.’den olduğu yönünde Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından düzenlenen DNA raporu, dava dosyasına girdi. Raporda, kız çocuğu ile sanık baba B.D.’nin DNA profillerinin uyumlu olduğu ve yüzde 99.99 ihtimalle biyolojik babası olabileceği belirtildi. Bunun üzerine B.D., 7 Ekim’de yeniden tutuklandı.

CEZASI YARI ORANDA ARTIRILDI

Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına B.D., bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık B.D., adli tıp raporunu kabul etmediğini söyleyerek böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığını söyledi. Müzakere için verilen aranın ardından kararı açıklayan mahkeme, sanığın söz konusu eylemi değişik zamanlarda gerçekleştirdiğini belirterek, cezasında yarı oranda artırım yaptı. Sanık B.D.’nin mağdur olan öz kızına karşı cinsel istismar suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirten mahkeme, takdiri indirim uygulamayarak, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 64 yıl 1 ay 15 gün, ‘Tehdit’ suçundan ise 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx