Bir çirkin saldırı daha! Söktü, yere attı, üzerine bastı…

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kadının mağaza önünde asılı olan bayrağı söküp yere attığı ve üzerine basarak geçtiği anlar güvenlik kamerası kaydına yansıdı. Esnaf, kimliği belirlenemeyen kadının Türk Bayrağı’na yaptığı saygısızlığın karşılığını bulmasını cezalandırılmasını istedi.

Edinilen bilgiye göre olay dün akşam saat 19.34 sıralarında Atatürk Caddesi Bostancıpınarı Kavşağı’nda bulunan bir mağazanın önünde meydana geldi. Cumhuriyet’in 100. yılı için sokağa asılan bayrağı yoldan geçen bir kadın sol eliyle sökerek yere düşürdü.

Bununla da yetinmeyerek üzerine her iki ayağı ile bastıktan sonra yoluna devam etti. Bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler tepkilere neden olurken, ters istikamette yürüyen bir kişinin  hayretler içinde kaldığı, buna rağmen bayrağı yerden kaldırmadan yoluna devam ettiği görüldü.

Çevrede bulunan esnaf, Türk Bayrağı’na saygısızlık yapan kadının bir an önce bulunarak hakkında gerekli işlemin yapılarak gerekli cezaya çarptırılması çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx