Beyoncé’nin ‘Rönesans’ filmi gişede hasılat rekoru kırdı

AMC Theatres Sunday’e göre, “Rönesans: Beyoncé’den Bir Film” adlı konser filmi, Kuzey Amerika bilet satışlarında 21 milyon dolarlık gelir elde ederek ilk sırada yer aldı.

Beyonce’nin 7 yıl sonra ilk kez tek başına çıktığı turne olan Renaissance, dünya çapında ses getirdi. Beyoncé, Grammy ödüllü albümünün turnesine odaklanan “Renaissance”ı yazdı, yönetti ve yapımcılığını üstlendi. ABD ve Kanada’da 2.539 sinemanın yanı sıra 94 uluslararası bölgede gösterime girdi ve 2.621 sinemadan 6,4 milyon dolar kazandı.

AMC Theatres’ın dünya çapındaki programlardan sorumlu başkan yardımcısı Elizabeth Frank, yaptığı açıklamada, “AMC Theatres Dağıtım ve tüm tiyatro endüstrisi adına, bu inanılmaz filmi doğrudan hayranlarına sunduğu için Beyoncé’ye teşekkür ediyoruz. Sektördeki pek çok kişinin genellikle ihmal ettiği bir hafta sonunda bunun hayranlar ve film eleştirmenleri arasında yankı uyandırdığını görmek, onun sadece bir oyuncu olarak değil, aynı zamanda yapımcı ve yönetmen olarak da muazzam yeteneğinin bir kanıtıdır.” dedi.

Mayıs ayında İsveç’in Stockholm kentinde başlayan ve sonbaharda Kansas City, Missouri’de sona eren 39 şehirli, 56 gösterilik “Rönesans” turu, 500 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve konsere giden 2,7 milyondan fazla kişinin ilgisini çekti.

Beyoncé, filmlerinin dağıtımı için AMC Theatres ile ortaklık kurmayı seçti. Beyonce’nin bilet satışlarının en az yüzde 50’sini aldığı bildiriliyor. EntTelligence veri firmasına göre gösterinin sinema biletleri ortalama 23,32 dolar civarındaydı.

Eleştirmenler ve izleyiciler “Rönesans”a olumlu eleştiriler verdi; film, Rotten Tomatoes’da 100 puan aldı ve hafta sonu anketine katılan seyircilerden A+ Sinema Puanı aldı. EntTelligence ayrıca yaklaşık 900.000 kişilik izleyici kitlesinin de daha yaşlı olduğunu tahmin ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx