Türk hekim Mehmet Öz’ün seçim gerginliği: Oy sayma süreci bitmeden zafer ilan etti!

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde Kasım ayında yapılması beklenen senato seçimlerinden evvel geçtiğimiz günlerde ön seçimler yapıldı. Senatörlüğe aday olan Türk hekim Mehmet Öz, rakibi David McCormick’in oylarından az bir farkla kazanınca bütün oyların tekrar sayılması istendi.

Trump’ın dayanağını alan Öz, YouTube hesabından bir görüntü yayınlayarak ‘olası’ zaferini ilan etti. Kendisini Senato koltuğu için Cumhuriyetçilerin adayı olarak nitelendiren Dr. Öz, hesabından 1 dakika 16 saniyelik bir görüntü yayınladı.

Görüntünün sayım devam ederken yayınlanması ise ABD’de gündem oldu.

OYLAMA BİTMEDEN ZAFER GÖRÜNTÜSÜ YAYINLADI

Pennsylvania Dışişleri Bakanlığı’nın resmi olmayan sonuçlarına nazaran Öz, yine sayıma giden eski hedge fon CEO’su David McCormick’in binin altında oyla öndeydi Bu, toplam oylayın 1,3 milyondan fazla olduğu bir eyalette yüzde 0,1’inin altında bir marja işaret ediyor.

MUHTEMEL CUMHURİYETÇİ ADAYI KAZANDIĞIM İÇİN MİNNETTARIM

Dr. Öz, yayınladığı görüntüde, öz, kampanya reklam biçimi bir görüntüde, “ABD için muhtemel Cumhuriyetçi adayı kazandığım için minnettarım” dedi. Öz görüntünün devamında, ‘Zor bi kampanyaydı ve her yeri gezdim. Niyetlerinizi, kaygılarınızı benimle paylaşırken hayli dürüsttünüz. Emin olun sesiniz duyulacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.