Tanju Özcan, Iraklının aldığı 10 mezar yerinin satışını iptal etti

Bolu Belediye Meclisi ağustos ayı birinci oturumu, belediye meclisi salonunda dün gerçekleştirildi.

İmar konusunun görüşüldüğü hususta konuşan Belediye Lideri Tanju Özcan, Sıhhat Mahallesi’ndeki Şehitler Mezarlığı’ndan 10 adet yer alan Irak asıllı bir kişinin satış sürecini iptal ettiğini açıkladı.

“Irkçı derler fakat yaptım bunu”

DHA’da yer alan habere nazaran Özcan, “Şehitlik mezarlığında şehitlik dışında mezar yeri kalmadı bildiğim kadarıyla. Burada bilindiği üzere mezar yerleri satılıyor. Satılmış olanlar var. Hatta bir tane Iraklı gelmiş 10 tane mezar yeri almış. İptal ettirdim. ‘Adamın parasını verin’ dedim. Ben istemiyorum Bolu’ya yerleşsinler, burada defnedilsinler. Irkçı derler lakin yaptım bunu.” diye konuştu.

Mültecilere yönelik tutumu reaksiyon görmüştü

Tanju Özcan, daha evvel göçmenlere karşı halini çok net bir biçimde aşikâr etmişti.

Bolu’da yabancı asıllı şahısların su faturası ve katı atık vergilerine 10 kat artırım yapacağına açıklayarak gündeme gelen Özcan, “Benim sözlerim partiyi bağlamaz.” demişti.

Özcan bununla da yetinmeyip, kentte yabancı asıllı bireyler için resmi nikah tarifesini 100 bin liraya yükseltme önerisi ve ‘zinanın’ yine TCK’ye girmesini talep etmişti.

Kesin ihracı isteniyor

“Ben ırkçı yahut faşist değilim. Lakin ben Türk milletinin geleceğini muhafazaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini müdafaaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.” diyerek halinin nedenini açıklamaya çalışan Özcan, belediye meclisinde AK Partili bayan üyeye yönelik kelamları nedeniyle partisi tarafından kesin ihraç sebebi ile Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.