Sivassporlu futbolcular: Kupa halkımıza armağan olsun

Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Yukatel Kayserispor’u olağan müddeti 1-1 biten müsabakada uzatma kısmında bulduğu gollerle 3-2 mağlup ederek kupayı müzesine götüren Demir Küme Sivasspor’da futbolcular Ali Şaşal Vural, Ahmet Oğuz ve Uğur Çiftçi, müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ali Şaşal Vural: “Tarifi olmayan bir şey”

İHA’nın aktardığına nazaran; kupayı kazanmaya kadro olarak çok inandıklarını aktaran Ali Şaşal Vural, ”Herkes istiyordu. Bu tip maçları da oynamayı seviyoruz. Üst üste 2 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz ve bu maçları oynamaya alışkınız. Büyük kadrolara karşı oynadığımız maçlarda ve bu tip final niteliğindeki müsabakalarda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. O yüzden inançlıydık. Haftalardır çok da yeterli hazırlandık. Sivasspor’a tarihinde birinci kez bu başarıyı getirdik. O yüzden çok memnun ve gururluyuz. Benim adıma da birinci oldu. Tanımı olmayan bir şey. Tüm kadroya, taraftara armağan olsun” dedi.

“Kupayı hak ettik”

Final maçına çok âlâ hazırlandıklarını belirten Vural, oyun planlarıyla ilgili olarak, “Ligin birinci yarısında Kayserispor’a deplasmanda 3-0 mağlup olduk. Ligin son maçında kendi alanımızda 2-1 yendik ancak tıpkı şey değildi. Rakibin bekleyip, kaptığı toplarla süratli çıktığını ve bunu âlâ yaptığını biliyorduk. Biz de final olduğu için sabırlı ve kendimiz üzere oynayalım dedik. Özelliklerimiz belirliydi ve bunları da uygun kullandık. Her şeyi yaptık. Oyuna hakim olan, konumlar bulan bizdik. Kupayı da hak ettik” sözlerini kullandı.

Tecrübeli kaleci, kendilerini desteklemeye gelen Sivasspor taraftarına teşekkür etti. Vural, “Yolculuk yapan şahıslar olarak, aralıkları yeterli biliriz. Oradan otobüslerle buraya gelen beşerler, bu kupayı ne kadar istediklerini gösterdiler. Bizim taraftarımız, onların taraftarından daha fazlaydı ve daha coşkuluydu. Bizleri yalnız bırakmadıkları için onlara teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

Ahmet Oğuz: “Adımızı altın haerflerle yazdırdık”

Deneyimli savunma oyuncusu Ahmet Oğuz ise çok keyifli olduklarını vurgulayarak, “Bu hissin tanımı olamaz. Sivasspor tarihine ismimizi altın harflerle yazdırdık. Hoş bir iz bıraktık. Maç çok hoştu, finale yakışır bir maçtı. Maçtan evvelki olaylar bizi üzdü, yaşanmaması gerekiyordu. Memnunuz. Tüm grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum” biçiminde konuştu.

Öte yandan Oğuz, kontratının sona erdiğini hatırlatarak, ”Rıza hocayı tebrik ediyorum. Benim çıkışım Sivasspor’da oldu. Buraya geldim, kendimi toparladım. Kontratım bitiyor bakalım önümüzdeki yıl neler olacak” cümleleriyle kelamlarını noktaladı.

Uğur Çiftçi: “O kupa Sivas’a gelecek diyorduk”

Grubun değerli isimlerinden Uğur Çiftçi ise “Sivasspor’un tarihinde finali ve kupası yoktu. O kupa Sivas’a gelecek, diyorduk daima. Kupayı Sivas’a götürüyoruz, çok memnunuz. Taraftarımız yollarda büyük ezalar çektiler. Yeterli ki bizi yalnız bırakmadılar. Buradan onlara düzgün bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Deneyimli oyuncu Sivasspor taraftarlarıyla ilgili olarak, “Stat bayağı büyük olduğu için biz Sivasspor olarak doldurmuştuk. Gelenlerin ayağına sıhhat, gelmeyenlerin canı sağ olsun” tabirlerini kullandı.

Çiftçi, önümüzdeki dönem Avrupa kupalarına katılmalarıyla alakalı, “İki yıldır Avrupa’ya gidiyorduk ve hiçbir Anadolu ekibi 2 sene üst üste Avrupa kupalarına katılamadı. Sivasspor’u yeterli yerlere getirmek istiyoruz” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.