Reis sınıfı denizaltılar için yeni Section 50 teslimatı yapıldı

Ülkemiz yerli ve ulusal savunma sistemlerine yaptığı yatırımlarla yeni projeleri hayata geçiriyor.

Savunma endüstrisinde yerli ve ulusal projelere yeni bir proje daha eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Lideri İsmail Demir, toplumsal medya hesaplarındanKritik sistemlerin yerlileştirmesine devam ediyoruz.notuyla hususa ait paylaşımda bulundu.

Reis sınıfı denizaltılar donanmaya teslim edildi

Paylaşımında, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım bilgisini verdi.

Türkiye’de birinci kere üretildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’ndan (SSB) yapılan açıklamaya nazaran, SSB tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için başlatılan Yeni Tip Denizaltı Projesi’nde kıymetli bir teslimat daha tamamlandı. Sayılı ülkenin üretimini yapabildiği denizaltı torpido kovanlarının (ana silahların) yer aldığı baş kısım “Section 50″nin yeni teslimatları devam ediyor. denildi.

Reis sınıfı denizaltıların en kritik bölümü

Türk Donanmasının en çağdaş denizaltı platformu olacak Reis sınıfı denizaltıların en kritik kısmı olan Section 50, denizaltı ana silahlarını ve güdümlü mermilerin atılmasını sağlayan sistemleri içinde barındırıyor.

Proje kapsamında 6 adet denizaltı teslim edilecek

Üretilen Section 50 sayesinde Reis sınıfı denizaltılar, 8 adet 533 milimetrelik torpido kovanı ile silahlandırılıyor. Proje kapsamında 6 adet Reis sınıfı denizaltının teslim edilmesi planlanıyor.

AA’nın haberine nazaran birinci iki denizaltının, torpido kovanlarının yer aldığı kısım, projenin ana yüklenicisi Alman ThyssenKrupp Marine Systems tarafından üretildi. 3, 4, 5 ve 6. denizaltılarda yer alacak Section 50 kısmı ise Türkiye’de STM ana alt yükleniciliğinde, Gürdesan’da üretiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.