Redhack itirafçısı “Fetö” dedi

Semih Demirhan’ın Özel Haberi

TÜM FAALİYETLER DEŞİFRE EDİLDİ

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçen Mayıs ayı içinde, siber saldırılarla gündeme gelen RedHack grubuna operasyon düzenledi.

1997’den beri faaliyet gösteren örgütün 2020 yılına kadar süren tüm faaliyetleri deşifre edildi.

POLİS SORGUSUNDA ÇIKAN BAĞLANTILAR

Örgütün, bu tarihler arasında 10 bin hackleme işlemi gerçekleştirdiği, bunların 450’sinin ise kamu kurum ve kuruluşlarına ait olduğu tespit edildi.

32 kişinin gözaltına alındığı operasyonda ise en kritik bilgi ise polis sorgusunda ortaya çıktı.

İTİRAFÇI OLDU, FETÖ İLİŞKİSİNİ ANLATTI

RedHack üyelerinden Bahri Cüneyt Akgül, RedHack üyelerinden kimilerinin FETÖ mensupları ile bire bir temasta olduklarını söyleyerek MİT tırları operasyonu sırasındaki rollerini anlattı.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen Bahri Cüneyt Akgül, firari FETÖ mensubu Tuncay Opçin’in bazı belgeleri belli merkezlere servis ettiğini belirterek şunları söyledi: “Bu örgütün içindeki bazı insanlar Mehmet Baransu ile bire bir temas kurmuştur. Taylan Kulaçoğlu, birebir temasa geçmiştir. Mit tırı davasında da bu örgütün içerisindeki insanların bir kaçı, Tuncay Şentürk, Önder Aytaç ile temasa geçmiştir. Tuncay Opçin, bazı belgeleri tek elden belli merkezlere servis etmiştir”

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletme bölümü mezunu olan Bahri Cüneyt Akgül, “Kartacalı” ismi ile sosyal medyada örgütün sözcülüğünü de yapmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx