Otobüs terminaline yıldırım düştü, çatı araçların üzerine çöktü

Bursa’da birdenbire bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Ağır yağış sırasında Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne isabet eden yıldırım çatıyı yıktı. Terminaldeki yolcular büyük panik yaşarken olay yerine sıhhat ve itfaiye takımları sevk edildi.

Meteoroloji ve AFAD’ın birkaç saat evvel ağır yağış ve fırtına uyarısı yaptığı Bursa ağır yağış tesirli oldu. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde ağır yağış sebebiyle yolcular dışarı çıkamadı. Seferler bir mühlet aksadı. Saat 15.15 sıralarında ise terminale yıldırım düştü.

Yıldırım düşmesiyle birlikte terminalin çatısı kısmen çöktü. Yaralı bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda 112 grubu sevk edildi.

Terminale yıldırım düşme anı, yolcuların kaçışması ve yaşanan panik de saniye saniye görüntülendi. Önlem alan güvenlik vazifelileri vatandaşları inançlı bölgeye yönlendirdi.

Öte yandan ağır yağış sebebiyle merkez Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde caddeler göle döndü. Birtakım ağaçlar sel ve fırtına sebebiyle yıkıldı.

Şehir merkezinde ağır trafik oluştu. Gök gürültülü sağanak yağışın bir saat boyunca tesirli olduğu belirtildi. Kentte sağanak yağış ve fırtınanın bir müddet daha tesirli olacağı söz ediliyor. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.