Ordu’da 6 telefonu birebir anda şarj edebilen bank üretildi

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, iştirak şirketleri Ordu Yazılım AŞ (ORYAZ) tarafından kıymetli bir projeye imza atıldığı belirtildi.

ORYAZ tarafından tasarlanan güneş güçlü kent mobilyalarının yurttaşlara oturup dinlenmenin yanı sıra akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarını şarj etme imkanı sunduğu aktarılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Hilmi Güler’in de değerlendirmelerine yer verildi.

Güler, şu tabirleri kullandı:

“Ordu yazılım şirketimiz hem yazılım hem de mekanik üretim konusunda kıymetli adımlar atıyor. Ordulu mühendislerimizle bu alanda yeni eserleri deniyoruz. Bunlardan biri de güneş güçlü kent mobilyaları. Bu banklarda hem oturuyor hem de güneş gücüyle telefonlarınızı, tabletlerinizi şarj edebiliyorsunuz. Şu anda şarj edilebilir düzeyde üretilen bu bankları ileride internet kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Kendimiz yaparak hem maliyetlerini çok aşağı çektik hem de Türk iktisadına yeni eserler katmış olduk”

Öte yandan, 6 telefonu tıpkı anda şarj edebilen banklardan bir kısmı, Altınordu ilçesinde kimi noktalara yerleştirilerek yurttaşların hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.