Muharrem İnce ve Merdan Yanardağ tartışması devam ediyor: Toplumsal medyadan yanıt verdi

24 Haziran 2018’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP tarafından aday gösterilen Muharrem İnce, basın toplantısı düzenledi. 

Seçim ve sandık güvenliğine ait konuşan Muharrem İnce, Yanardağ’ın 2018 genel seçimlerini kastederek, “Gel seçim gecesini konuşalım” davetine cevap verdi. 

İnce, “Türkiye’de ne yazık ki gazetecilik yapılmıyor. Türkiye’de siyaset kutuplaştı medya da kutuplaştı. İktidar medyası kamudan fonlanıyor. Bunlara yandaş medya diyoruz. Bir de bunun yanında sol havuz medyası var. Bunlar da hazine ve belediye kaynaklarından geçiniyorlar. Bana ‘Sarayın muhbiri’ diyor. Partinin kayıtlarını açayım hesaplarımı görsünler. Sen her ay belediyelere genel merkeze ne kadar para kesiyorsun. İftira atıyor zira sahtekâr, yalancı, beslemesin” dedi.

“BU ARKADAŞLARLA BENİ KANALINA ÇIKAR MERDAN. MERDANE ÜZERE DÖNME”

İnce, şöyle devam etti:

“Ben bu kadar anlattım inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beni kanalına çıkar Merdan. Merdane üzere dönme. Seçim gecesi neredeymişim açıklayalım. unu yapabilir misin yapamazsın. İşverenin parasını keser. Başka kanallara sesleniyorum, çağırın konuşalım. Ya bunu yapın ya da iftira atmaktan vazgeçin. Ben bu isimlerle bir arada çıkalım diyorum. Suskunluklarını anlamış değilim. Tanju Özcan, ‘İnce’nin dedikleri yüzde 99 doğru’ dedi, öbürleri de açıklasın. Benim tahlilim bu. Sıkıyorsa, yiyorsa çağırıp konuşturacaksın, benim gerimden sallamayacaksın. O kanalı nasıl kurduğunu da biliyorum. Maaşlı bir adamsın nasıl kurduğunu da biliyorum. Kelam bunları belediyeden aldığın paraları sormayacağım”

“HADİ DİĞER KAPIYA”

İnce’nin açıklamalarına Merdan Yanardağ, toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi.

Yanardağ, “Sarayın yeni muhbiri yeniden kıvırmış.. Seçim gecesi neden halkın önüne çıkmadığını yeniden açıklamamış. Biz nerede olduğunu biliyoruz, halkın karşısına neden çıkamadın, onun hesabını ver” dedi ve şöyle devam etti:

“İhanetini örtmek için, tekrar bana saldırmaya kalkmış. Haydi öteki kapıya”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.