Motorola gözünü Xiaomi’nin tahtına dikti!

Telefon dünyasının efsanevi isimlerinden biri olan Motorola, akıllı telefon devrinin başlamasıyla birlikte yalpalamaya başlamıştı. Bu markanın yok olmasından korkanlara güzel haber 2011 yılında gelmiş ve Google Motorola’yı satın aldığını duyurmuştu. Bununla birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, akıllı telefon macerası için satın aldığı Motorola’dan istediği verimi bir türlü alamayınca çok değil 3 sene sonra ünlü şirketi, bilgisayar devi Lenovo’ya satmıştı.

2014 yılında Lenovo’nun bünyesine giren Motorola, ilk yıllarını bir hayli sessiz geçirse de, özellikle son yıllarda gerçek bir atılım içerisine girdi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü birçok modelle adından bahsettiren teknoloji devi, 2022 yılına ise daha güçlü girdi.

Yılın ilk yarısında amiral gemisinden alt segment kategorisine kadar birçok modeli piyasaya süren şirket, şimdilerde ise orta segment olarak sınıflandırılabilecek Moto G42 modelinin üzerinde çalışıyor.

Motorola gözünü Xiaomi’nin tahtına dikti!

Her ne kadar bu modelin çıkış tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, duyum hesapları telefonun özelliklerini sızdırmaya devam ediyor. Buna göre Motorola Moto G42 gücünü Snapdragon 680 yonga setinden alacak. Telefonun tek bir versiyon olarak 4GB RAM + 128GB dahili depolama alanı donanımıyla geleceği konuşulurken, ekranının ise 6,4 inç büyüklüğünde, 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde OLED panelden oluşacağı neredeyse kesinleşti.

Arka yüzeyinde bulunacak olan 3’lü kamera kurgusu 50MP + 8MP + 2MP şeklinde dizilecekken, ön yüzeydeki selfie kamerası ise 13MP olacak. 18W hızlı şarj desteğine sahip 5000mAh’lık bataryasıyla dikkat çeken Moto G42’de parmak izi okuyucu yan tarafta konumlandırılırken, telefonda 3,5mm jak girişinin de korunmaya devam edileceği aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.