Miçotakis’ten Türkiye’ye: Bir gece değil, gündüz gelin

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Fransa’nın başşehri Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü. İkili görüşmeden evvel Elysee Sarayı’nın önünde açıklamalarda bulundu. Miçotakis burada Türkiye’yi maksat aldı:

“Hukuk bizim yanımızda argümanlarımızın haklılığından eminiz bu yüzden bir gece apansız adalarımıza gelmeyi planlayanlardan gündüz gözü ile adalet ve gerçek gücün kimin tarafında olduğunun muhakkak olduğu vakitte gelmelerini bekliyoruz.”

FRANSA’DAN YUNANİSTAN’A TAKVİYE MESAJI

Macron ise Fransa’nın Yunanistan’a şartsız takviye verdiğini yineledi. Fransız başkan, “Tekrar eden provokasyonlara ve Yunanistan’ın egemenliğinin sorgulanmasına karşın bunu yinelemek isterim. Burada dayanağımız ve kararlılığımız tamdır” dedi.

ERDOĞAN: BİR GECE BİRDEN GELEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST’te, Yunanistan’ın Türk jetlerine kilit atarak taciz etmesine reaksiyon göstererek, “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek cümlemiz var, İzmir’i unutma” sözleriyle uyarmıştı. Erdoğan ayrıyeten, “Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece birdenbire gelebiliriz” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.