Metro saldırganına tahliye

İstanbul’da 24 Kasım 2021’de Kadıköy-Tavşantepe hattındaki metroda elinde bıçakla tartıştığı Senanur Damgacı ve annesi Nilgün Mihdiye Damgacı’ya yönelik hakaret ve tehdit içerikli sözler söylediği gerekçesiyle tutuklanan Emrah Yılmaz’ın yargılanmasına devam edildi. İstanbul Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Emrah Yılmaz SEGBİS ile katıldı. Taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE ÇIKTI

Duruşmada ilk olarak sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin dosyaya ulaşan Adli Tıp Kurumu raporu okundu. Gelen rapora göre sanığın akıl sağlığı yerinde ve cezai ehliyetini tam olduğu ortaya çıktı. Rapora karşı diyecekleri sorulan sanık Emrah Yılmaz, olay anında başka birini uyardığını söyleyerek, “Uyardığımda da bir hakarette bulunmadım. Olayla hiç alakası olmayan müşteki olaya dahil oldu. Toplumu galeyana getirip benim üzerime saldırttı. Ben bu insanlardan darbe aldım. Ayrıca müşteki de bana tekme attı. Bunlar kamera kaydına yansımadığı için ben suçlu konumuna düştüm” dedi.

“BU DURUM ADİL DEĞİL”

Müştekinin duruşmaları takip etmediğini söyleyen sanık Emrah Yılmaz, “Benim elimde o gün bıçak olmasaydı, tekme atsaydım. Attığım tekmeyi de silah sayacaklardı. Ancak müştekinin fiziki müdahalesi hiçbir şekilde yargılamaya konu olmamıştır. Beni darp edenler ve video kaydına alanlar dışarıda geziyor. Ben tutukluyum. Bu durum adil değildir. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi gerekçe göstererek sanık Emrah Yılmaz’ın tahliyesine karar verdi. Ayrıca sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola giderek imza atması yönünde adli kontrol tedbiri de uygulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.