Meteoroloji’den sağanak uyarısı: Hafta uzunluğu sürecek…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu iddialarına nazaran bugün yurdun birçok bölgesinde sağanak yağış tesirli olacak. Yağışlar ilerleyen günlerde de devam edecek. Yağışlardan İstanbul da etkilenecek ama hava sıcaklıklarında büyük bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair yeni varsayımlarını yayınladı. Kestirimlere nazaran Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi’nin büyük kısmı, Ege Bölgesi’nin iç kısımları haftanın büyük kısmında yağış alacak. Sıcaklıklarda büyük bir değişiklik beklenmezken yağışlar aralıklarla sıkıntı anlar yaşatacak.

YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran;

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesitlerinin modüllü ve yer yer çok bulutlu, Trakya bölümü, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Osmaniye, Bolu, Düzce, Karabük, Çorum, Amasya, Artvin, Kars ve Ardahan etrafları, Balıkesir’in kuzey kıyıları, Adana’nın kuzeyi, Kahramanmaraş’ın batısı ile Hatay’ın kıyı bölümlerinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur ve Ankara etrafları ile Antalya, Muğla ve Aydın’ın iç kesitlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.