İngiltere’de yüzlerce yolcu Manş Tüneli’nde saatlerce mahsur kaldı

İngiltere’de tren arızası nedeniyle Manş Tüneli’nde mahsur kalan yolcular saatler süren bekleyişin akabinde tahliye edildi.

Fransa’nın Calais kentinden İngiltere’nin Folkestone kentine giden bir yolcu treni İngiltere ile Fransa’yı denizden birbirine bağlayan Manş Tüneli’nde arıza yaptı. Trende saatlerce mahsur kalan yüzlerce yolcu, acil servis tüneline tahliye edildi.

Metrelerce uzunluktaki tünelde yürümek zorunda kalan yolcular, öteki bir trene bindirilerek Folkestone terminaline götürüldü. Olayın akabinde Demiryolu işletmecisi Eurotunnel Le Shuttle, yaşanan arıza nedeniyle yolculardan özür diledi.

Arızalanan trende bulunan 37 yaşındaki Sarah Fellows yaptığı açıklamada, “Servis tüneli müthişti. Felaket sineması üzereydi. Ne olduğunu anlamadan sonu görünmeyen bir yerde yürüyorsunuz. Hepimiz uzun kuyrukta denizin altında bekledik” dedi. Fellows, tünelde panikleyen bir bayanın ağladığını, yalnız seyahat eden öbür bir bayanın ise panik atak geçirdiğini söyledi.

Dünyanın en uzun üçüncü demiryolu tüneli olan Manş Tüneli, ayrıyeten 37,9 kilometre ile dünyadaki en uzun sualtı geçişine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.