İKSV 29. İstanbul Caz Şenliği büyük konserlerle devam ediyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 29. İstanbul Caz Şenliği, 29 Haziran akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde caz efsanesi John McLaughlin ve The 4th Dimension kümesini ağırladı. Vokal ve gitarlardaki John McLaughlin’e, klavyede Gary Husband, basta Etienne M’Bappe ve davulda Nicolas Viccaro eşlik etti. Bütün küme üyeleri sololarıyla alkışları topladı. Gecenin sonunda Harbiye’den çıkan kalabalığın hudutları alınmış üzereydi…

İKSV, konser öncesi şenliğe katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara plaket verdi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da plaket aldı ve tüm konseri tempo tutarak takip etti. Şenliğin Hayat Uzunluğu Muvaffakiyet Mükafatı de Hayati Kafe’ye sunuldu. Kafe, çok büyük onur duyduğunu ve heyecanlandığını söyledi.

MAALOUF’A 5 BİN KİŞİ…

Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri ortasında yer alan Lübnan asıllı Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, Müspet ve Pasión Turca işbirliğiyle yeniden 29 Haziran’da hayranlarıyla buluştu. Altı yıllık bir ortanın akabinde, 16. albümü “Capacity to Love” turnesi kapsamında İstanbul’a gelen trompet virtüözünün performansına Volkswagen Arena’yı dolduran 5 bin kişi tanıklık etti.

FESTİVALDE BUGÜN

Bugünün programı şöyle:

– “+1’li Gece Gezmesi” (20.00), Kadıköy – Moda.
– Deniz Tekin / Mehmet Ali Şimayli – “Portrait and a Dream” (18.00), Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.