Hacıhüsrev’de meskenleri basılan mahalleli sokağa atıldı

Beyoğlu’nun Hacıhüsrev Mahallesi’nde “Piyalepaşa projesi” için konutlar yıkılıyor. Meskenlerini boşaltan istemeyen mahalleli, polis zoruyla çıkarıldı. Sokakta bekleyen aileler ise nereye gidecekleri ne yapacakları ve nereye götürülecekleri hakkında bir bilgiye sahip olmadıklarını söylüyor.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Polat Holding İdare Heyeti Lideri Adnan Polat’ın Piyalepaşa projesi için çok sayıda mahallelinin meskeni yıkılmak isteniyor.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Hacıhüsrev Mahallesi, sabah saatlerinde ablukaya aldı. Polis ve zabıtalar, mahalleliye konutlarını bir buçuk saat içinde boşaltmalarını istedi. Onlarca polisi karşısında gören bina sahibi Hüseyin Aktaş kalp krizi geçirdi. Aktaş, ağır bakıma alındı.

Evleri boşaltılan bir aile 20 kişilik bir nüfusa sahip. Eşyalarının nereye götürdüklerini dahi bilmiyorlar. Beyoğlu Belediyesi tarafından bir otele yerleştirileceklerini lakin bir hafta sonrası için bilgilendirilmediklerini söyleyen Engin Arat, “Bir otel ayarlamışlar. Fakat bir haftalık. Sonrası yok. Bize ‘Beyoğlu Toplumsal Hizmetlere gidin’ dendi. Toplumsal Hizmetler ise ‘bizim bir bilgimiz yok’ dedi. Sabah erken geldiler. Ayakkabılarımızı bile aldılar. Birtakım binaların elektrik ve suları kesildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.