Federer 41 yaşında: Jübile vakti geldi

20 Grand Slam şampiyonluğu ile dünyanın en güzel 3 tenisçisinden biri olan Roger Federer, profesyonel tenis mesleğini bitireceğini açıkladı.

Çeşitli sakatlıklar ve ameliyatlar nedeniyle 2021 yılında yapılan Wimbledon turnuvasından bu yana müsabakalara katılamayan 41 yaşındaki İsviçreli tenisçi, toplumsal medya hesabından bu ayın sonunda Londra’da yapılacak Laver Kupası’nın akabinde ‘jübile’ yapacağını duyurdu: “Vücudumun bana iletisi çok açık. 24 yıllık mesleğimde 1.500’den fazla maçta oynadım. Profesyonel mesleğimi sonlandırmanın vakti geldiğini anlamalıyım.”

Federer şöyle devam etti: “Tenise de şunu söylemek istiyorum. Seni çok seviyorum ve hiçbir vakit bırakmayacağım.”

Federer, 20 Grand Slam şampiyonluğu ile dünyada üçüncü sırada. İspanyol Rafael Nadal’ın 22, Sırbistanlı Novak Djokovic’in ise 21 Grand Slam’i bulunuyor.

Federer’in duyurusunun akabinde Wimbledon’ın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda ise şu tabirler kullanıldı: “Roger, nereden başlasak? Senin öyküne şahit olmak ve her manada şampiyon olduğunu görmek çok büyük bir ayrıcalık. Alanlarımızda senin varlığını özleyeceğiz. Yarattığın tüm anılar ve insanlara verdiğin memnunluk için teşekkür ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.