Eyüpsulyan’da İETT otobüsü 17 araca çarptı

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Yeşilpınar Mahallesi’de kimliği meçhul bir kişinin kullandığı İETT otobüsü, Canan Sokak’ta trafik faciası meydana getirdi.

EM2 Eminönü – Kulaksız seferini yapan İETT otobüsü, Atatürk Bulvarı’ndan Canan Sokak’a girdiği sırada denetimden çıkarak sokak üzerinde bulunan park halindeki araçlara çarpmaya başladı.

17 araca çarptı

Hızını alamayan otobüs, sokak boyunca park halinde bulunan içinde kamyon, ambulans ve arabaların bulunduğu toplam 17 araca çarptı.

Sokağı birbirine katan İETT sürücüsü, son olarak çelik kasa yüklü kamyona çarparak durabildi.

Polis ve itfaiye grupları sevk edildi

İhbar üzerine olay yerine emniyet ve itfaiye grupları sevk edildi. Polis ve itfaiye takımları etrafta tedbir alırken hasar tespit çalışması yaptı.

Şoför kaçtı, araç sahipleri şoka uğradı

Kimliği belirlenemeyen İETT sürücüsü, 17 araca çarptıktan sonra olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı. Otobüsün çarptığı 17 araçta hasar meydana geldi. Kaza sonrası araç sahipleri araçlarının başlarına koşarken gördükleri görüntü karşısında şaşkına uğradı.


“Bir baktım otobüs son hız geliyor”

Evde otururken gürültü üzerine balkona çıkan mahalle sakini Hidayet Tayfur,
“Canan sokağın baş tarafında oturuyordum. Bir gürültü duydum. Balkona çıktım. Bir baktım otobüs son hız geliyor, bağırdım. Yol üzerinde beşerler vardı. Bağırmamla beşerler kaçtı. Zaten vura vura geldi, en son nokta buraya geldi. Bu kamyona çarptı.

Buna vurduktan sonra geldik, çalışıyor içinde kimse yok. Terk etmiş gitmiş. Şahısı görmedik. Kimseye çarpmadı. Benim bağırmamla, yolda yayalar vardı. Onlar kaçtı yoksa, birkaç tane meyyit falan olurdu. Burada otobüs çizgisi yok. Atatürk Bulvarı’ndan Canan Sokak’a giriş yapıyor bu türlü bir çizgi yok.” dedi.

“Bütün otomobillere vurup aşağıya kadar gidiyor”

Aracında hasar oluşan Gökhan Demirci, Tam olarak görmedim. Söylenilenlere nazaran, İETT otobüsü dönerken tabelaya vuruyor. Sonra sokağın içine dalarak bütün otomobillere vurup aşağıya kadar gidiyor. Benim aracım da bu. Aracımın ön tarafında ve art tarafında maddi hasar var.” diye konuştu.

“Yüksek bir ses duyduk”

Aracında hasar oluşan öteki mahalle sakini Mustafa Demirtürk ise,
“Biz kafede bir çay, kahve içmeye geldik. Arabayı buraya park etmiştik. Yüksek bir ses duyduk. Belediye otobüsü bütün mahalledeki otomobillere hasar vermiş. Benim aracımda da hasar mevcut aslında.” dedi.


Şüpheliyi yakalama çalışmaları başlatıldı

İHA’nın haberine nazaran; polis takımları, Park halindeki araçlara çarparak dehşete sebep olan otobüsün kim tarafından kullanıldığının belirlenmesi ve kaçan şoförün yakalanması için çalışma başlatıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.