e Okul ne vakit kapanıyor? e Okul not girişi ne vakit kapanıyor 2022?

Öğrenciler yaz tatili için artık geri sayıma geçerken, “e okul ne vakit kapanıyor” sorusuna da karşılık arıyor. Veliler ve öğrenciler devamsızlık, imtihan sonuç, karne not bilgilerini e Okul VBS giriş ile öğrenebiliyor. Okulun son gününün yaklaşması e Okul sayfasında yoğunluğu arttırdı, bu yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. e Okul sistemi, bakım ve tamirat devirleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor lakin not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 17 Haziran’dan birkaç gün evvel kapatılması bekleniyor.

Yoğun geçen bir eğitim devrinin akabinde öğrenciler karnelerini alarak tatile çıkacak. e Okul sistemi sayesinde hem öğrenciler hem de veliler karne notlarını evvelden öğrenerek Cuma günü sürpriz yaşamak istemiyor. Veliler “e Okul not girişi ne vakit kapanacak?” sorusuna karşılık arıyor lakin kapanış tarihi öğretmenlerin imtihanları okuduğu tarihe nazaran farklılık gösteriyor, not girişlerinin karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün evvel kapatılacak.

E OKUL NOT GİRİŞİ NE VAKİT KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve tamir periyotları dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Okullarda 2. periyodun bitmesine yakın notların açıklandığı vakitlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS’nin kapatıldığı formunda yorumluyor. E-Okul, karne periyodunda öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı imtihanlarını okuduğu tarihe nazaran farklılık gösteriyor. Fakat not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 17 Haziran’dan birkaç gün evvel kapatılması bekleniyor.

E-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI


E OKUL VBS’YE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani kısa ismi VBS’ye giriş yapmak için öncelikle ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve akabinde açılan sayfada karşınıza çıkan ekrandaki sizden istenilen bilgileri yanlışsız ve eksiksiz bir halde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler yanlışsız girildiğinde sistem ikinci kısmı açıyor. Bu kısımda öğrencinin kimlik bilgileri yahut eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu vilayet, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını yanlışsız seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, imtihan tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıyeten sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

KARNE NOTU HESAPLAMA: TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir dokümanı ve teşekkür evrakı alabilmek için gerekli koşullar, Ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür evrakı,

85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir evrakı,

Ortaöğrenim mühletince en az 3 öğretim yılı periyotları boyunca takdir dokümanı almış olanlar da üstün muvaffakiyet evrakı ile ödüllendirilir.

Öğrencilerin imtihanlardan aldıkları puanlar, performans çalışma puanları, şayet varsa proje puanları, mesleksel ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı dersler için de ayrıyeten hizmet ya da temrin puanlarının aritmetik ortalamasıyla elde edilen puanların aritmetik ortalamaları alınır. Böylelikle öğrencilerin bir dersi için devir puanı hesaplaması yapılmış olur.

Aritmetik ortalama hesaplanırken bölme sürecinde virgülden sonra gelen 2 basamak yürütülür. Yılsonunda derslerden başarılı olunabilmesi için; iki devir puanı aritmetik ortalaması asgarî 50 puan olmalıdır yahut birinci periyotta alınan puan ne olursa olsun ikinci devir puanı en az 70 olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.