DOGE, MATIC, SOL, DOT ve Bu 6 Coin İçin Trade Seviyeleri!

Bitcoin ve DOGE gibi belirli altcoin’ler, ilgili destek seviyelerinin altına düştü. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre bu, boğaların kontrollerini kaybediyor olabileceğine dair endişe verici bir işaret. Peki, güçlü destek olarak hareket edebilecek seviyeler neler? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin ve çoğu büyük kripto para birimi son zamanlardaki yerel zirvelerinden geri çekilerek traderların kâr rezervasyonu yaptığına işaret etti. Mevcut geri çekilme bir alım fırsatı mı, yoksa trend aşağıya mı döndü? Her yatırımcının aklındaki soru muhtemelen bu olacak. Bollinger Bantlarının yaratıcısı John Bollinger, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin’in üst Bollinger Bandından aşağı döndüğünü ve kırılma seviyesinin yakınındaki orta banda ulaştığını söyledi. Bunun “mantıklı bir yer” olduğunu kaydetti ve traderlara “dikkat etmelerini” tavsiye etti.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Düzeltme kısa vadeli kripto yatırımcılarını endişelendirebilir, ancak dibe vurduğuna inanan uzun vadeli yatırımcılar için bu, portföylerini seçtikleri kripto para birimleriyle oluşturmak için bir fırsat olabilir. Düşüş sırasında alım yapmaktan kaçınmak ve alımlara devam etmeden önce fiyatın düşmeyi bırakmasını beklemek genellikle iyi bir stratejidir.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Zayıflık işareti var

Bitcoin 19 Nisan’da düştü ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (28.869 dolar) altında kapandı. Bu, 13 Mart’tan bu yana 20 günlük EMA’nın altındaki ilk kapanış oldu ve zayıflığa işaret etti.

Alıcılar 20 Nisan’da toparlanmaya çalıştı, ancak 20 günlük EMA’daki bariyeri aşamadılar. Bu da ayıların bu seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. BTC bir sonraki aşamada 26.500 dolara ve daha sonra 25.250 dolardaki ters baş ve omuz (H&S) formasyonunun boyun çizgisine kayabilir. Eğer fiyat 25.250 dolardan toparlanırsa, bu boyun çizgisinin daha yüksek bir zemin olarak hareket ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer bunu başarırlarsa, BTC 32.400 dolara kadar yükselebilir.

Ethereum (ETH): Ayılar planları gerçekleştirdi

Boğalar Ether fiyatını korumaya çalıştı 19 ve 20 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (1.942 dolar) üzerine çıktı, ancak ayıların başka planları vardı. Satış baskısını sürdürdüler ve 21 Nisan’da ETH’yi 20 günlük EMA’nın altına çektiler.

Aşağı yönde ilk destek %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 1.846 dolar. Bu seviyenin boğalar tarafından güçlü alımları çekmesi muhtemel. Fiyat bu seviyeden yukarı dönerse, 2.200 dolara yükselme olasılığını artırır. Bu varsayımın aksine, fiyat düşmeye devam eder ve 1.846 doların altına inerse, ETH %50 geri çekilme seviyesi olan 1.755 dolara ve ardından %61,8 geri çekilme seviyesi olan 1.663 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB): Boğalar, güçlü bir çaba sarf ediyor

BNB 21 Nisan’da 318 dolar desteğinden toparlandı ve 20 günlük EMA’nın (324 dolar) üzerine çıktı. Bu, boğaların düşüşü 318 dolarda durdurmak için güçlü bir çaba sarf ettiğini gösteriyor.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki göreceli güç endeksi (RSI) ne boğalara ne de ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Boğalar fiyatı 338-350 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarırsa, BNB ivme kazanabilir ve 400 dolara doğru yükselebilir. Aksine, fiyat bir kez daha düşer ve 318 doların altına inerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösterecektir. Bu durumda BNB, boğaların savunması için önemli bir seviye olan 200 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (295 dolar) düşebilir.

Ripple (XRP): Ayılar rahatlama havasında değil

Boğalar XRP’de bir toparlanma başlatmaya çalıştı ve fiyatı 19 ve 20 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (0,49 dolar) üzerine çıkardı, ancak ayılar rahatlama havasında değildi.

Boğalar düşüşü %50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,47 dolar civarında durdurmaya çalıştı ancak ayılar satış baskısını sürdürerek fiyatı bu seviyenin altına çekti. XRP bir sonraki aşamada 200 günlük SMA’ya (0,41 dolar) düşebilir. Görünüşe göre parite bir süre daha 0,56 dolar ile 0,30 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görebilir. Fiyat 200 günlük SMA’dan toparlanırsa, XRP aralığın üst yarısında işlem görebilirken, bunun altındaki bir kırılma pariteyi alt yarıda tutabilir.

Cardano (ADA): Ayılar geri dönüş yaptı

Ayılar Cardano’nun ADA’sını çekmeyi başardı ve ADA ters H&S formasyonunun 20 Nisan’daki boyun çizgisinin altına geriledi. Bu, ayıların geri dönüş yaptığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı boyun çizgisinin altına sabitlerse, 13 Nisan’daki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğine işaret edecektir. Bu da long likidasyona yol açarak düşüşü 200 günlük SMA’ya (0,35 dolar) kadar uzatabilir. Bu seviyenin boğalar tarafından sağlam alımları çekmesi muhtemel. Düz 20 günlük EMA (0,40 dolar) ve merkeze yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Boğalar zirveye çıkmak istiyorsa, boyun çizgisinin üzerindeki fiyatı tekmelemek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. ADA daha sonra 0,46 dolara yükselebilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE): Ayılar sert direnç gösteriyor

DOGE 19 ve 20 Nisan’da son derece değişken hareketlere tanık oldu. Boğalar 200 günlük SMA’yı (0,08 dolar) tutmaya çalışıyor, ancak ayıların sert direnciyle karşı karşıya.

Fiyat 20 günlük EMA’dan (0,09 dolar) aşağı dönerse, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösterecektir. Bu da 200 günlük SMA’nın altında bir çöküş riskini artıracak. Bu gerçekleşirse, DOGE 0,07 dolarlık önemli desteğe dalabilir. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0,10 doların üzerine çıkarsa bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Bu, 200 günlük SMA yakınında sağlam bir alım olduğunu gösterecektir. DOGE daha sonra boğaların yine ayıların zorlu direnciyle karşılaşabileceği 0,11 dolara ulaşabilir.

Polygon (MATIC): Belirsizlik aşağı yönde çözüldü

Polygon’un MATIC’indeki simetrik üçgen formasyonunun belirsizliği, 19 Nisan’da destek çizgisinin altına inilmesiyle aşağı yönde çözüldü.

Boğalar 200 günlük SMA’yı (1,01 dolar) korumaya çalışıyor ancak herhangi bir toparlanmanın 20 günlük EMA’da (1,11 dolar) sert bir dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, 200 günlük SMA’nın altında bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu durum satışları yoğunlaştırabilir ve MATIC 0,74 dolarlık desen hedefine doğru düşürebilir. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, daha düşük seviyelerde güçlü bir satın alma önerecektir. MATIC daha sonra üçgenin direnç çizgisine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, tabloyu boğaların lehine çevirebilir.

Solana (SOL): Sıkışmış durumda

Solana’nın SOL’u son iki gündür 20 günlük EMA (22,61 dolar) ve 200 günlük SMA (20,91 dolar) arasında sıkışmış durumda.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmiş olsa da, henüz 200 günlük SMA’yı yeniden test edemediler. Bu da daha düşük seviyelerde agresif satışların olmadığını gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da yakın vadede menzile bağlı bir harekete işaret ediyor. SOL bir süre için 27,12 dolar ile 15,28 dolar arasındaki geniş aralıkta salınabilir. Fiyat 200 günlük SMA’nın altına düşerse, SOL 18,70 dolara düşebilir. Ancak fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, SOL 27,12 dolara yükselebilir.

Polkadot (DOT): Ayılar agresif satış yapıyor

DOT keskin bir düşüş yaşadı ve 19 Nisan’da yükseliş trend çizgisinin altına indi. Bu, ayıların agresif satışlarına işaret ediyor.

Boğalar 20 Nisan’da fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların seviyeyi başarıyla koruduğunu gösteriyor. Bu da 200 günlük SMA’ya (5,93 dolar) doğru aşağı yönlü bir hareket başlattı. Alıcıların 200 günlük SMA ile 5,70 dolar arasındaki bölgeyi şiddetle korumaları bekleniyor çünkü bunu yapamazlarsa satışlar daha da yoğunlaşabilir ve DOT 5,15 dolara kadar düşebilir. Bu düşüş görüşü, boğaların fiyatı yükseliş trendi çizgisinin üzerine itmesi ve sürdürmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır.

Litecoin (LTC): Yükseliş momentumu zayıfladı

Litecoin 19 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (93 dolar) altına düşerek yükseliş momentumunun zayıfladığına işaret etti.

Alıcılar 20 Nisan’da fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar buna yanaşmadı. Bu da ayıların 20 günlük EMA’yı dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Satıcılar bundan sonra fiyatı 85 dolarlık güçlü desteğin altına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, LTC 200 günlük SMA’ya (78 dolar) ulaşabilir. Boğalar bu düşüşü engellemek istiyorsa, fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın ve 96 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaları gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir