Beşiktaş’ta Valerien Ismael’den taktiksel karar!

Beşiktaş’ta geride kalan dönemin son kısmında gelen Valerien Ismael’in hazırlık kampında oynattığı futbol, büyük hayal kırıklığı yaşattı. Siyah-beyazlıların savunmada yaşadığı dertler ve atakta Wout Weghorst üzere bir silahın tesirli kullanılamaması üzerine yeni bir karar alındı.

Sporx’in haberine nazaran Valerien Ismael, “3-4-3 sistemi ile 150 maça çıktım. Kıymetli rakiplere karşı oynadım ve başarılı oldum. Beşiktaş’ta da bu sistemle başarılı olacağız” demesine karşın, taktik dizilişte değişikliğe gitme kararı aldı.

4-3-3 SİSTEMİNE GEÇİŞ

Özellikle Deportivo Alaves maçının akabinde Valerien Ismael’e yönelik yansılar ve Şenol Güneş seslerinin akabinde, Fransız teknik yönetici ekibin durumunu gözden geçirdi ve 4-3-3 sistemine geçme kararı aldı.

Beşiktaş’ta sportif yönetici Ceyhun Karı ve lider Ahmet Işık Çebi ile görüşen Valerien Ismael, cumartesi günü oynayacakları Sampdoria maçında 4-3-3 sitemini deneyeceğini bildirdi. Siyah-beyazlı grupta lider Ahmet Işık Çebi ve Ceyhun Karı, Valerien Ismael’e istediğini yapabileceğini, kendisine güvendiklerini iletti.

YENİ TRANSFERLER GELECEK!

Öte yandan Beşiktaş’ta sistem toplantısında takıma yapılacak yeni transferlerin de konuşulduğu ortaya çıktı. Valerien Ismael’in Sampdoria maçının akabinde yeni taleplerini idareye bildireceği ve Beşiktaş’ta gelecek hafta başıyla transferin sürat kazanacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.