Bakandan ‘kayıt parası’ açıklaması: Okullarımızdan şu töhmeti kaldıralım!

İstanbul Valiliği mesken sahipliğinde, Beyoğlu’ndaki Haliç Kongre Merkezi’nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer burada İstanbul’daki okul müdürleriyle bir ortaya geldi.

OKULLARIMIZIN GEREKSİNİMLERİ İÇİN 1 MİLYAR TL’Yİ GENEL MÜDÜRLÜKLERİMİZE AKTARDIK

Bakan Özer, ana gayesinin okullardaki tüm muhtaçlıkları karşılamak olduğunu söz ederek, “Bu dönemki ana gayem okulların tüm gereksinimlerini karşılayabilmek ve sizleri kimseye muhtaç etmemek. İstanbulumuza, tüm okullarımıza 500 milyon TL paklık ve kırtasiye materyalleri için, 250 milyon TL küçük tamiratlar için ve 250 milyon TL de donatım olmak üzere 1 milyar TL’yi genel müdürlüklerimize aktardık” dedi.

KAYIT İÇİN BAĞIŞ ALMA ZORUNLULUĞUNU ORTADAN KALDIRARAK YOL YÜRÜYELİM

Bakan Özer, “Her türlü gereksiniminizi biz karşılayarak, gerekirse de bu ölçüsü artırarak, tüm toplumumuza İstanbul’daki yavrularımızın eğitim alacağı yerlerde seferberlik yaparak, tuvaletlerinden başlayarak, paklık materyallerinden başlayarak, her tarafı donatarak ve kayıt için bağış alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak yol yürüyelim. Okullarımızdan da şu töhmeti kaldıralım. Bakanlık olarak biz her türlü imkanımızla valiliğimizle birlikte koordineli formda takviye olmaya devam edeceğiz. Bu sene de inşallah İstanbul’u merkeze alarak temizlikle ilgili sorunları çözecek mekanizmayı yakında açıklayacağız. Bu ülkenin eğitimde çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur” sözlerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.