Atatürk’ün Beş Yaşındaki Fotoğrafı Ortaya Çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, hem Türk hem de Dünya tarihinin en önde gelen liderleri arasında yer alıyor. Durum böyle olunca da Atatürk hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler vatandaşların heyecanlanmasına neden oluyor.

Şimdi de Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğu belirtilen yeni bir fotoğraf ortaya çıktı. tv100 isimli televizyon kanalında yayınlanan Kayıt Dışı programına konuk olan yazar Oktan Keleş, Atatürk’ün çocukluğundan bir fotoğrafı izleyenlerle paylaştı. Daha önce hiç yayınlanmadığı belirtilen görsel, tahmin edebileceğiniz gibi büyük ilgi topladı.

Atatürk’ün beş yaşındaki fotoğrafı ortaya çıktı

Oktan Keleş’e göre Mustafa Kemal Atatürk, yukarıdan görebildiğiniz fotoğraftaki çocukların ortasında yer alıyor. Ayrıca, Ertan Özyiğit tarafından sunulan Kayıt Dışı isimli programda yapılan açıklamalarda, Atatürk’ün bu fotoğrafın çekildiği sırada beş yaşında olduğu da yer aldı. Bunun yanı sıra ulu öndere Kemal adını veren Mustafa Efendi’nin de görüntü içerisinde bulunduğu belirtildi.

Son olarak Keleş, Türkiye’deki birçok insanın büyük ilgisini çeken fotoğraf ile ilgili şunları söyledi: “Bunu ilk defa gösteriyorum. Mustafa Kemal bir halı üzerinde oturuyor. Mustafa Sabri Efendi,1893’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Kemal ismini veren kişi. Rumi ve miladi takvim karışımı ay ve gün farkı olduğunu düşünürsek 1 sene yanılma hatası olabilir. 1885 tarihli bir fotoğraf.”

a

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.