Arda Turan futbolu bırakıyor mu? Duygusal açıklamasıyla baş karıştırdı!

Başakşehir’e transfer olduğundan beri düşüşte olan Arda Turan’ın futbola veda etmeye hazırlandğı sav edilmişti.

Galatasaray ile kontratı 30 Haziran’da bitecek olan Arda Turan, eşi Aslıhan Doğan Turan ile birlikte Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılı grupta ikinci devrini geçiren Turan, futbola devam edip etmeyeceğiyle ilgili kendisine yöneltilen soruya duygusal bir cevap verdi.

Galatasaray sevdasından vazgeçemeyen 35 yaşındaki deneyimli futbolcu geleceğiyle ilgili de çarpıcı sözler kullandı.

Hayranları, yaptığı açıklamayla başları karıştıran Arda Turan’ın futbolu ne vakit bırakacağını ve nasıl ilerleyeceğini merak ediyor.

Peki Arda Turan futbolu bırakıyor mu, yeni mesleği ne olacak? İşte Arda Turan’ın açıklamaları…

Arda Turan futbolu bırakacak mı?

Arda Turan, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, “Futbolu bırakıyor muyum bırakmıyor muyum bilmiyorum. Eşim de bana sordu, ‘Oturup konuşacağız.’ dedim. Tahminen bırakıyorumdur tahminen bırakmıyorumdur. Geriye dönüp baktığımda, Galatasaray taraftarına, Galatasaray topluluğuna, herkese sonuna kadar hakkımı helal ediyorum. Zira hüznüyle, kahrıyla güç bir seyahatti fakat çok hoştu.” sözlerini kullandı.

Galatasaraylı olduğunu ve her vakit bunu gösterdiğini anlatan Arda, “İnsanlar benim Galatasaraylılığımı anlatmama müsaade vermesinler. Bu türlü bir şeye gerek yok. Ben Galatasaraylıyım ve hayatım boyunca her davranışımda bunu gösterdim.” diye konuştu.

Kendisi için veda yapılmamasına sevindiğini vurgulayan Arda, “Çünkü buna dayanamayabilirdim. Özel bir şey olsun da istemedim.” halinde görüş belirtti.

 

Arda Turan’ın yeni mesleği ne olacak?

Futbol hayatını noktaladıktan sonra teknik yönetici olmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgi Arda, “Bir gün oynadığım grupların başına geçmek isterim.” tabirini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.