Ankara’da 34 bin litre alkol ele geçirildi

Ankara Kaçakçılık Kabahatleriyle Gayret Şube Müdürlüğü gruplarınca geçersiz alkollü içki üreticilerine operasyon düzenlendi. Polis takımlarının takibi sonucu yaklaşık iki ay evvel Ege bölgesinden metil alkollerin, Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bir depoya getirildiği belirlendi.

‘DENATURE’ EDİLDİ

Depoda koruma edilen metil alkolün yüksek sıcaklıkta kaynatılarak (denature) etil alkole çevrildiği öğrenildi. Merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde üretilen etil alkolün, uydurma alkollü içki üretiminde kullanılacağı ve elde edilen etil alkol ile yapılan alkollü içkilerin cümbüş yerleri başta olmak üzere Ankara genelinde piyasaya sürüleceği bilgileri elde edildi.

2 KUŞKULU GÖZALTINDA

Gerekli müsaade ve ruhsatlarının olmadığı tespit edilen depoya yapılan aramalarda, 34 bin 438 litre metil alkolden denature edilen etil alkol, metil alkolün denature edilmesinde kullanılan iki adet büyük metal tank, çeşitli ebatta ve özelliklerde çok sayıda IBS (etil alkolü koruma etmeye yarayan büyük plastik depo) ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonda R.Y.A. ve S.A. isimli iki şüphelinin gözaltına alındığı ve şahıslar hakkında isimli süreç başlatıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.