AK Partili belediyeden sabah namazına giden çocuklara 40 bin bisiklet armağan

Türkiye’nin en borçlu belediyeleri ortasında gösterilen AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde 40 gün boyunca sabah namazına giden çocuklara ikram etmek için bisiklet ihalesine çıkıyor. İhale açık teklif yolu ile yapılacak. 2018 yılında belediye tarafından dağıtılan bisikletlerin büyük kısmını e-ticaret sitelerinde satışa çıkartmıştı.

Sözcü gazetesinden Müslüm Konutçu‘nin haberine nazaran, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden bir yetkili ihaleye ait, “İhale yaz aylarında 2 ay boyunca 40 gün sabah namazına giden çocuklara bisiklet ikram ettiğimiz ‘Güle Oynaya Mescide Gel’ projesi kapsamında yapılacak. 2018 yılında başlattığımız projeyi pandemiden ötürü yapamadık. Bu sene tekrar ihaleye çıkılacak” dedi.

AİLELER BİSİKLETLERİ SATIŞA ÇIKARTMIŞTI

2018 yılında da AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Müftülüğü öncülüğünde düzenlenen ‘Güle Oynaya Mescide Gel’ projesi kapsamında armağan olarak dağıtılan 44 bin bisikletin büyük kısmı aileler tarafından e-ticaret sitelerinde satışa çıkarılmıştı. O devirde yapılan projenin maliyeti ise 24 milyon lira olarak açıklanmıştı.

‘CAMİLERİMİZ HAYATIN MERKEZİ HALİNE GELDİ’

2018 yılında gerçekleştirilen bisiklet dağıtım merasiminde açıklama yapan AK Partili Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay şunları söylemişti:

“Çocuklarımız cami ve cemaatle buluştu. Cemaatimiz için de değerli bir hatıra oldu. Mescitlerimiz, çocuk sesleri ve koşuşturmalarına alıştı. Bu imaj de camilerimizin hayatın merkezi haline geldiğini bir defa daha göstermiş oldu.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.