ABD’liler Bitcoin Değil: Çılgınca Bu Altcoin’e Bahis Yapıyor!

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin olabilir, ancak ABD’li yatırımcıların dikkatini bir meme coin’i çekiyor. CoinGecko’nun verilerine göre popüler meme coin’i Shiba Inu, ABD, Hindistan ve Filipinler’de oldukça fazla ilgi görüyor.

Bu ülkelerde Bitcoin değil Shiba Inu en popüler kripto!

Önde gelen kripto para toplama platformu CoinGecko, bu yıl meme tabanlı token Shiba Inu’ya olan ilginin arttığını gösteren yeni veriler paylaştı. Veriler, CoinGecko tarafından meme coinlere yüksek ilgi gösteren ilk 10 ülke ve bölgeye göre en popüler meme tabanlı tokenı belirlemek için yapılan bir çalışmadan elde edildi.

CoinGecko’nun bugünkü raporuna göre Shiba Inu, ABD’de %11,8’lik bir paya sahip olan PEPE’yi geride bıraktı. Böylece, ülkenin meme tabanlı kripto paralara olan ilgisini açığa çıkarıd. SHIB %60,78’lık oranla ABD’deki en popüler meme parası oldu.

Benzer bir gelişmeyle Shiba Inu, Hindistan’ın en popüler meme coin’i oldu. Bu doğrultuda SHIB, ülkenin meme coin’lere olan ilgisinin %55,8’ini oluşturdu. Ayrıca Shiba Inu, Filipinler’de meme coinlere olan ilginin %18,3’ünü topladı. Böylece, ülkedeki en popüler ikinci meme tabanlı kripto para birimi oldu.

Shiba Inu BabyDoge’un önünde yer alıyor

CoinGecko’ya göre, insanlar bu yıl SHIB ile diğer tüm meme coinlerden çok daha fazla ilgileniyor. CoinGecko, SHIB’in 2023’te en çok ilgi gören meme-coin’ler arasında %46,7’lik bir paya sahip olduğunu açıkladı.

Baby DogeCoin (BabyDoge), Pepe (PEPE), Floki Inu (FLOKI) ve Bonk (BONK) gibi diğer meme coinleri sıralamada Shiba Inu’nun çok gerisinde kaldı. Özellikle BabyDoge bu yıl meme coin’lere olan ilginin %12,3’ünü çekti. Mem coin çılgınlığına öncülük eden ilk 10 ülkeden Pepe %9,4, Floki Inu %8,6 ve Bonk %8,2 oranında ilgi gördü.

Coingecko, araştırmada kullanılan metodolojiyi de açıkladı. Buna göre, platformundaki en büyük 15 meme-coin için bugüne kadarki (YTD) toplam sayfa görüntüleme sayısını inceledi. Shiba Inu’ya artan ilgi, yakın zamanda 3,7 milyona ulaşan Twitter’daki Shiba Inu takipçi sayısı da dahil olmak üzere farklı alanlara da yansıyor. Özellikle, Shiba Inu’ya olan ilgi, kripto paranın CoinGecko’da aldığı sayfa görüntüleme sayısını aştı.

Bitcoin’in ötesinde SHIB’in popülerliğini artıran şeyler

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Shiba Inu CoinGecko’nun son sıralamasında en popüler meme coin olarak yer aldı. Shiba Inu, yılın başından bu yana doğru nedenle haberlerde yer alıyor. Devam eden ayı piyasasına rağmen, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB bugüne kadar %22,3 artış gösterdi. Bu artış, kripto para ekosistemindeki sayısız olumlu gelişmeden kaynaklanıyor.

Bu yılın başlarında Shiba Inu, bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un beta sürümünü piyasaya sürdü. Proje, Mart ayındaki ilk çıkışından bu yana yaygın bir şekilde kabul gördü. PuppyScan’den alınan veriler, 14,05 milyondan fazla cüzdanın ağa bağlandığını gösteriyor. Bu kapsamda şimdiye kadar toplam 4,71 milyon işlem kaydedildi. Shibarium Beta’nın toplam blok sayısı 655.506 ve ortalama blok süresi beş saniye.

Ayrıca, Shiba Inu’nun yakma kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda, milyonlarca SHIB tokeni her gün yakma cüzdanlarına gidiyor. Bu da Shiba Inu’nun ivme kazanmasına yardımcı oluyor. Dün, yeni bir gizemli cüzdan 2,005 milyar SHIB tokenı yaktı. Yalnızca Nisan ayında, Shiba Inu topluluğu farklı işlemlerde 3,26 milyar SHIB yaktı.

Bu arada, kripto balinaları düzenli olarak büyük miktarlarda SHIB satın almaya devam ediyor. Bugün bildirildiği üzere, Shiba Inu balinalarından biri 7 günde 221 milyar SHIB, 348B ekledi. Bu olumlu gelişmelere dayanarak, dünya çapındaki kripto yatırımcıları Bitcoin’den çok Shiba Inu’yu yakından izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir