2022’nin birinci yarısında en çok okunan kitaplar aşikâr oldu

E-ticaret sitesi Hepsiburada, platform üzerinden bu yılın birinci yarısında en çok satılan kitapları ve kategorilerini paylaştı. Yılın birinci altı ayında 210 binin üzerinde farklı kitap ilgi gördü.

Buna nazaran, bu yılın en çok satılan kitap kategorileri sırasıyla çocuk, edebiyat, eğitim, şahsî gelişim, araştırma-inceleme alanlarında oldu.

ESRA EZMECİ BİRİNCİ SIRADA

Yılın birinci yarısında en çok tercih edilen kitaplarda birinci sırayı Uzman Psikolog Esra Ezmeci’nin “İz Bıraktığın Kadar Varsın” kitabı aldı.

Onu sırasıyla, Angela Mcalister’in çocuk kitabı, “Cesur Fırfır – Birinci Okuma Kitaplarım”, Sabahattin Ali’nin klasik yapıtı “Kürk Mantolu Madonna”, Aleksandra Mizieliska ve Daniel Mizieliski’nin “Atlas” kitabı, Matt Haig’in “Gece Yarısı Kütüphanesi” Psikolog ve müellif Doğan Cüceloğlu’nun “Var Mısın? Güçlü Bir Ömür İçin Öneriler”i, Zülfü Livaneli’nin “Balıkçı ve Oğlu” ve Sandra Lebrun ve Loic Audrain’in, “Büyük Sorular Kitabım” takip etti.

Listede son sırada ise tekrar bir klasik olan George Orwell’in “Hayvan Çiftliği” yer alıyor.

EN ÇOK ÇOCUKLAR KİTAP OKUDU

En çok satılan kitap kategorilerinin birinci sırasında çocuk kitapları yer aldı.

En fazla okunan eser, Angela Mcalister’ın ‘Cesur Fırfır – Birinci Okuma Kitaplarım’ oldu. En çok online sipariş verilen çocuk kitaplarında ikinci sırayı ise Sandra Lebrun ve Loic Audrain imzalarını taşıyan ‘Büyük Sorular Kitabım (Ciltli)’ aldı. Aleksandra Mizielinska Daniel Mizielinski’nin kıtalar ortasında renkli bir seyahate çıkardığı “Atlas”, platform üzerinden en fazla alınan üçüncü çocuk kitabı oldu.

EDEBİYAT’TA BİRİNCİ MATT HAİG

Matt Haig, edebiyat kategorisinde en fazla sipariş edilen isim oldu.

En çok satan kitaplarda edebiyat alanında bilim kurgu muharriri Matt Haig’in “Gece Yarısı Kütüphanesi”, platform üzerinden edebiyat alanında en çok satan kitap oldu.

Zülfü Livaneli’nin “Balıkçı ve Oğlu” ikinci sırayı alırken listenin üçüncüsü ise İhsan Oktay Anar’ın “Tiamat”ı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.